IKARA PŘEDSTAVUJE OFICIÁLNÍ VIDEOKLIP – Z ORLÍ KRVE

Z ORLÍ KRVE ANEB NA KŘÍDLECH TAJEMNA

Pilotním songem Ikary byla balada Pouto, jehož text napsala Žántí, na přání obou Jaroslavů, jako poctu všem matkám, které už tu s námi nejsou, jako druhá pak vyšla rychlejší skladba Spojeni se zemí. Dnes Ikara představuje třetí singl s názvem Z orlí krve, který kapela opatřila černobílým videoklipem. Jeho režisérkou se stala mladá Alexandra Šerá, která nechala muzikanty postavit hradbu z Marshallů ve fotogenickém prostoru pod pražským Radotínským mostem a samotný klip pojala jako představení všech členů kapely. Zajímavostí této skladby je několik pěveckých poloh zpěvačky Žántí, kterou rockoví fanoušci znají také z jejího účinkování v divadle RockOpera PrahaŽántí je taktéž autorkou textu s nádechem tajemna a fantasy. Hudba byla natočena ve studiu GallerySOUNDprodukce, mix, aranže a mastering jsou dílem Jaroslava Brouzdy.

Hudební projekt Ikara, který se na hudební scéně objevil na začátku letošního jara, dnes vydává svůj třetí singl s názvem Z orlí krve.

NA ZAČÁTKU BYLI DVA JAROSLAVOVÉ A ŽÁNTÍ

Historie Ikary se začala psát letos v lednu, kdy zakládající členové Jaroslav Brouzda a Jaroslav Brzobohatý nabídli zpěvačce Žántí spolupráci. Připravili repertoár a nechali ji k několika skladbám vytvořit zpěvové linky a texty. Nadšení z hotového materiálu bylo vzájemné, takže se dohodli na jeho natočení. Poté, co kapelu doplnili Daniel Krob (kytara) a Roman Haase (bicí) se muzikanti rozhodli natočit rovnou celou desku.